Центр народного мистецтва “Петриківка”

Центр народного мистецтва “Петриківка” виник у 1991 році як віддзеркалення багатовікової традиції українського народного мистецтва. Розташований у мальовничому селищі Петриківка, центр став домівкою для понад 40 талановитих майстрів, більшість з яких є членами Національної спілки художників України. Завдяки їх зусиллям, “Петриківка” відома далеко за межами України.

Різноманіття творів мистецтва

Основні вироби центру включають предмети з обробленого дерева, прикрашені яскравими та стійкими кольорами петриківського розпису. Кожен предмет є унікальним твором, що відображає індивідуальність майстра. Розпис використовується не тільки для декорування посуду, але й для створення мистецьких виробів з паперу, картону, полотна, а також меблів.

Сучасні інновації

На додаток до класичних матеріалів, таких як дерево і полотно, сучасні майстри “Петриківки” також працюють з гутовим склом, металом, текстильними матеріалами та керамікою. Ці інновації дозволяють петриківському мистецтву еволюціонувати та приваблювати нові покоління поціновувачів.

Туристичний потенціал

Для туристів “Петриківка” пропонує не тільки можливість оглянути й придбати унікальні вироби на місцевій виставці, але й стати учасником майстер-класу з петриківського розпису. Екскурсії по центру дозволяють глибше пізнати історію та техніки цього видатного напрямку народного мистецтва.

Контактна інформація:

Центр народного мистецтва “Петриківка” не лише зберігає традиції, а й є живим прикладом того, як культура може адаптуватися до сучасних викликів, залишаючись при цьому вірною своїм корінням.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також