Національний центр аерокосмічної освіти молоді України ім. О. М. Макарова

Дніпро – місто, відоме своєю тісною зв’язку з космічною промисловістю України, де центральне місце займає легендарний завод «Південмаш». Саме тут виготовляються супутники та космічні апарати, що вивчають далекі куточки Всесвіту. Втім, не лише завод є магнітом для туристів та ентузіастів астрономії, але й Національний центр аерокосмічної освіти молоді України ім. О.М. Макарова, що відкрив свої двері у 1996 році.

Унікальний музей під відкритим небом

Центр, названий на честь видатного ракетного інженера Олександра Макарова, який близько 25 років керував заводом, є єдиним у своєму роді в Україні. Музейний комплекс включає дві частини, що дозволяють відвідувачам детально познайомитися з досягненнями української космонавтики.

На другому поверсі головного залу вас чекає виставка, де представлені моделі космічних апаратів, орбітальні станції, а також копія першого українського супутника, запущеного на навколоземну орбіту у 1995 році. Не менш цікаві зображення Землі, отримані з українських супутників у різних спектрах. Інформаційні панелі розкажуть про роботу науковців та інженерів заводу, які створили цю унікальну техніку.

Експозиція під відкритим небом

Інша частина експозиції розміщена просто неба на подвір’ї центру. Тут можна ознайомитися з першим космічним носієм «Космос», першою комбінованою ракетою, а також ракетними комплексами і їхніми частинами.

Відвідування музею

Для того, щоб відвідати музей, необхідно здійснити попередній запис. Музей працює за адресою: Дніпропетровська область, проспект Гагаріна, 26, Дніпро. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 9:00 до 17:00, у вихідні дні – закрито. Для деталей та запису на екскурсію телефонуйте за номером: (056) 713 57 56.

Центр аерокосмічної освіти ім. О. М. Макарова у Дніпрі не тільки зберігає історію української астрономії, але й продовжує надихати молоде покоління на вивчення космосу. Це місце є must-visit для всіх, хто цікавиться космосом та його завоюванням.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також