Меморіальний будинок-музей академіка Дмитра Івановича Яворницького

Меморіальний будинок-музей академіка Дмитра Івановича Яворницького, розташований у мальовничому центрі Дніпра, на площі Тараса Шевченко, запрошує відвідувачів зануритися у життя і творчість видатного українського історика, археолога та краєзнавця. Яворницький, відомий своїми дослідженнями історії Запорізького козацтва, прожив у цьому будинку 35 років, перетворивши його на осередок культурного і наукового життя.

Архітектурна особливість та інтер’єри

Музей зберігає первісне архітектурне планування житла Яворницького, а інтер’єри реконструйовані в стилі 1930-х років. Відвідувачі можуть оглянути вестибюль, передпокій, їдальню, вітальню та кабінет Яворницького, де він працював над своїми науковими трудами. Кожна кімната музею випромінює атмосферу того часу, дозволяючи відчути дух епохи та особистість Яворницького.

Виставки та експонати

Одна з кімнат будинку відведена під виставкову залу, де періодично проводяться тематичні виставки з фондів музеїв Дніпропетровська та інших регіонів України. Експозиції розкривають не лише історію козацтва, але й багатогранність наукових інтересів Яворницького.

Знамениті гості

Дмитро Іванович мав репутацію натхненного наставника і друзів серед відомих діячів культури та мистецтва. До його будинку завжди з великим задоволенням завітують такі особистості, як поет Павло Тичина, письменники Максим Рильський та Остап Вишня, художник Микола Самокиш та інші. Їх візити свідчать про глибоку повагу та зацікавленість у діяльності Яворницького.

Практична інформація

Музей відчинений для відвідувачів з 10:00 до 16:30. Адреса: м. Дніпро, площа Тараса Шевченко, 5. Це місце ідеально підходить для тих, хто бажає дізнатися більше про історію України через життя одного з її найвидатніших науковців.

Відвідування цього музею обіцяє не лише освітній, але й емоційно насичений досвід, відкриваючи неповторну атмосферу домашнього затишку та наукового пошуку, який панував у житті Дмитра Івановича Яворницького.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також