Фортеця Кодак, розташована у сценічному селищі Старі Кодаки на високому березі Дніпра, є справжнім свідком історичних подій та воєнних звершень. Початки її історії знаходять свій витік у 1635 році, коли за наказом польського уряду було зведено цю фортецю як стратегічний об’єкт для захисту проти українських козаків. Цікаво, що назва фортеці виходить із двох тюркських слів – «кой» (селище) та «даг» (гора).

Етапи злетів та падінь

Вже в тому ж році фортецю зруйнував отаман Сулима, але її відновлення не забарилося: через чотири роки до справи взявся німецький інженер Гекант, який значно розширив і укріпив фортифікаційну споруду. Завдяки його старанням, фортеця змогла прийняти до 600 вояків. Проте, її доля знову зазнала змін у 1648 році, коли Богдан Хмельницький захопив фортецю і перетворив її на оплот українських військ. Після бурхливих історичних подій, у 1711 році фортеця була зруйнована згідно умов Прутського мирного договору.

Фортеця сьогодні

Сьогодні Кодакська фортеця представляє собою лише уламки колишньої величі, але це місце все ще зачаровує відвідувачів своїми пейзажами та атмосферою. Розташована в Дніпровському районі на координатах 48.383205 | 35.139052, вона відкрита для туристів цілодобово і є популярним місцем для пікніків, історичних екскурсій та фотосесій.

Відвідування фортеці Кодак

Плануючи візит до фортеці, варто врахувати, що найкращий час для відвідування – рання весна або пізня осінь, коли краєвиди особливо мальовничі. Забезпечте собі зручне взуття, адже дослідження руїн передбачає багато ходіння по нерівній місцевості.

Фортеця Кодак – це не просто історичний релікт, це місце, що відображає силу та витривалість духу українського народу. Відвідування цієї локації дозволить вам не тільки насолодитися природою, але й глибше зрозуміти історію нашої країни.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також