У Дніпрі та Кривому Розі якість повітря будуть контролювати дрони

У місті Дніпро та Кривий Ріг запроваджують використання сучасних технологій для контролю стану повітря.

Це стало можливим завдяки співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, а також за підтримки Уряду Швеції.

У рамках ініціативи міста отримали три індикативні станції з автономним живленням, а також три портативні прилади, що застосовуються разом із дронами. За їхньою допомогою фахівці зможуть оцінювати забруднення значних територій, проводити вимірювання у реальному часі та отримувати точні дані про наявність у повітрі пилу, діоксиду сірки, оксидів азоту, аміаку, озону, сірководню та летких органічних сполук. Зібрана інформація буде автоматично надходити до онлайн-платформи для оперативного реагування на екологічні загрози.

Передане обладнання сприятиме покращенню міського моніторингу та дозволить екологічним службам ефективніше виявляти джерела забруднень і планувати заходи зі зниження негативного впливу промислових викидів на довкілля.

“Це дає змогу проводити моніторинг у реальному часі й отримувати точні дані про основні забруднювачі повітря, як-от частки пилу, діоксид сірки, оксиди азоту, аміак, озон, сірководень і леткі органічні сполуки. Отримані дані автоматично передаватимуться на онлайн-платформу, що дасть змогу оперативно реагувати на екологічні загрози та планувати заходи зі зниження забруднень,”

– розповіли у ПРООН.

За інформацією міжнародної організації, пристрої вже передані екологічним департаментам міських адміністрацій. Вони мають допомогти не лише оперативно аналізувати стан повітря, а й оцінювати вплив промислових та воєнних факторів, фіксувати можливі збитки для довкілля та вчасно запобігати подальшим екологічним наслідкам.

Спеціалісти ПРООН сподіваються, що нові підходи до моніторингу повітря сприятимуть зниженню рівня забруднення та покращенню якості життя мешканців Дніпра і Кривого Рогу.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також