Завдяки сучасним технологіям прання стало набагато легшим, ніж раніше. Достатньо закинути речі в машинку та насолоджуватися чистотою. На жаль, це не завжди спрацьовує. На улюбленій блузці, святковій скатертині чи дитячих речах з’являються плями, які не зникають після звичайного прання. У таких випадках необхідно залучати «важку артилерію» — плямовивідник.
Сьогодні побутова хімія пропонує великий вибір засобів, які можуть впоратися з забрудненнями різних типів та інтенсивності. Проте не існує універсальної чарівної палички на всі випадки життя. Тканини потребують різних умов для очищення, а плями вимагають певних речовин для видалення. Аби отримати ідеальний результат прання та не зіпсувати речі, важливо розуміти, як працюють та чим відрізняються мийні засоби.
Основні особливості та відмінності різних типів плямовивідників
Компоненти плямовивідника розщеплюють часточки бруду, які потім вимиваються поверхнево-активними речовинами, який міститься в пральних порошках чи гелях. Глибокі чи застарілі плями можуть вимагати попереднього замочування чи фізичної обробки для повного очищення. Відповідно до певних потреб засоби для видалення плям відрізняються за такими характеристиками, як-от:
- Форма випуску. На ринку представлені різні варіанти плямовивідників: спреї, порошки, гелі, брускове мило, олівці, серветки. Кожна форма має свої переваги. Спреї відмінно підходять для локального нанесення. Господарське мило поєднує хімічний та фізичний способи очищення. Порошки та гелі можна як наносити на плями для попередньої обробки, так і додавати в пральну машинку для покращення очищувальних властивостей основного мийного засобу.
- Призначення. Мийні продукти можна класифікувати в такий спосіб: плямовивідники для всіх типів речей, відбілювачі для білого, пастки для кольору, які вбирають забруднення, та фарбники для запобігання линянню.
- Основний компонент. Найпопулярнішим на сьогодні є кисневий відбілювач, який м’яко видаляє більшість видів плям, не пошкоджуючи речі. При контакті з водою утворюються бульбашки кисню, які виштовхують бруд із поверхні тканини. Також знайома всім «Білизна», яка діє на основі хлору, ефективно видаляє плями. Проте варто бути обережними, адже засіб може пошкодити колір. Для видалення таких забруднень, як кров, сліди від їжі, жиру та поту, відмінно підходить ензимний плямовивідник.
Також у засобах для видалення плям використовуються різноманітні розчинники: спирти, ефіри, гліцерин тощо, адсорбувальні компоненти, жирні кислоти натрію. Інгредієнти можуть використовуватися окремо чи в комбінації з іншими, доповнюватися ПАР для покращення результату.

Як правильно вибрати засіб
Виробники пропонують велику кількість пральної продукції, серед якої легко можна розгубитися. Аби вибрати правильний засіб, який відповідатиме потребам, варто звернути увагу на такі аспекти:
- склад. Різні інгредієнти забезпечують певний результат. Зважай, які саме забруднення та на яких тканинах необхідно видалити;
- особливості. Виробники пропонують також безсульфатні, безфосфатні, гіпоалергенні, антибактеріальні та інші продукти. Для прання дитячих речей чи одягу людей із чутливою шкірою краще вибирати безпечні, екологічні засоби;
- ціна та якість. Висока вартість не завжди є ознакою ефективності. Вибирай пральні засоби від перевірених брендів відповідно до власних потреб та бюджету.
В інтернет-магазині Аврора (https://avrora.ua/zasobi-dlya-vivedennya-plyam/) можна знайти великий вибір якісної побутової хімії для видалення плям за розумною ціною. Шукай оптимальний варіант, купуй вигідно, насолоджуйся ефективним пранням та ідеальною чистотою.