Артроскопія колінного суглоба: переваги, показання та сутність операції

Колінний суглоб є одним з найбільш влазливих зчленувань в опорно-руховій системі людини. На зону коліна щоденно припадає чимале навантаження (навіть, якщо ви не займаєтесь спортом або іншими видами діяльності, пов’язаними з можливістю отримати травму). Тому травматизм колінного зчленування є досить високим, відповідно, в ортопедичній практиці травми коліна – постійне явище. В деяких випадках для лікування може знадобитися операція. Найбільш ефективним рішенням сьогодні вважається артроскопія колінного суглоба.

Що таке артроскопія колінного суглоба?

Артроскопія коліна – це малоінвазивна (низькотравматична) операція, яка передбачає введення спеціального вузького за формою інструмента (артроскопа) у колінний суглоб через невеликий розріз.

Завдяки артроскопу лікар може:

  • досліджувати внутрішній стан зчленування та вести детальну його діагностику з виводом зображення на екран;
  • виконувати санаційні та ревізійні маніпуляції з метою усунення наслідків травми/патології/захворювання колінного суглоба (тобто, лікувати зчленування).

Якщо у вас проблеми з коліном і артроскопія колінного суглоба є актуальною для вас темою, рекомендуємо посилання http://arthroscopy.kiev.ua/ua/артроскопія-колінного-суглоба, де можна записатися на консультацію до відомого в Україні лікаря-ортопеда, а також зорієнтуватися щодо вартості подібних медичних послуг.

Чому артроскопія колінного суглоба – найкращий метод розв’язання проблеми?

Головною перевагою артроскопічних операцій є їх малотравматичний характер. Для проникнення всередину суглоба лікарю немає потреби відкривати зчленування. Достатньо лише декількох проколів, через які в операційну зону будуть введені необхідні інструменти.

Завдяки такому підходу можна досягти:

  • мінімального травматизму операції;
  • мінімальних ризиків ускладнень;
  • найшвидшого післяопераційного відновлення.

Згідно з процедурою, вже через 24 години (максимум 3 доби) пацієнт може бути виписаний на домашнє лікування. Післяопераційна реабілітація займає набагато менше часу (1-3 місяці), якщо порівнювати з відкритими операціями на коліні.

Коли лікар може рекомендувати артроскопію колінного суглоба?

Як і будь-яка операція, артроскопія є крайньою мірою вирішення проблеми – коли всі інші варіанти або вичерпані, або не мають перспективи. Показанням до проведення артроскопічного втручання є застарілі патології коліна, а також важкі травми, пов’язані зі значним руйнуванням внутрішньої структури зчленування.

Основні показання:

  • хронічні захворювання колінного суглоба (артроз, артрит та їх похідні);
  • розрив хрестоподібних зв’язок;
  • пошкодження синовіальної оболонки;
  • хвороба Гоффа (запалення жирових структур зчленування);
  • перелами у зоні коліна (з наявністю уламків та/або рідини всередині суглоба);
  • кістково-хрящові нарости всередині суглоба (в тому числі кіста меніска);
  • вивих з нестабільністю зчленування;
  • необхідність ретельного внутрішнього дослідження суглоба.

Важливою перевагою артроскопії є 100% точність діагностики. Якщо всі інші методи припускають певний відсоток можливої похибки, дослідження проблемної зони зсередини неодмінно дає відповіді на всі питання.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також